Stomatologiczne wypełnienia amalgamatowe
poważnym zagrożeniem dla
Twojego zdrowia !!!

W ostatnich latach zaczęto wreszcie głośno i otwarcie wyrażać zaniepokojenie zagrożeniem stwarzanym przez stosowane od dawna w gabinetach stomatologicznych wypełnienia amalgamatowe (plomby srebrnego koloru). Nie pozostawia już żadnych wątpliwości fakt, że zawarta w nich rtęć zdolna jest wyrządzić w organizmie człowieka ogromne spustoszenie.
Pierwszym lekarzem, który przedstawił opinii publicznej potencjalnie ryzyko wspomnianych wyżej wypełnień był dr Hal Huggins. Poświęcił on wiele uwagi i pracy wydzielanej z plomb amalgamatowych rtęci (!!!), jako czynnikowi zakłócającemu funkcje odpornościowe organizmu. W 1985 r. opisał przypadek mężczyzny, któremu usunięto rtęć z plomb dentystycznych:

"Niedawno jeszcze pacjent miał 235 000 białych krwinek (norma to 5-10 000). Już czterdzieści osiem godzin po usunięciu ubytków w zębach amalgamatu zanotowaliśmy spadek liczby białych krwinek o 60 000. W ciągu tych dwóch dni wystąpiły jednocześnie inne wiele znaczące zmiany w strukturze komórek wytwarzanych do walki z patogenami. W środę pojawił się w gabinecie pełen uzasadnionego lęku, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy umrze na białaczkę szpiku. Cztery dni później wrócił pewien, że będzie żył. Czy miał wystarczające kwalifikacje, by ocenić realnie swoje szanse powrotu do zdrowia? Owszem - sam był lekarzem."

Dr Huggins i inni lekarze opisali niezliczone ilości przypadków różnych chorób i powikłań, nie poddających się żadnej formie leczenia, w których osiągnięto znaczną poprawę po usunięciu z zębów pacjenta wypełnień zawierających rtęć .
Przynajmniej częściowo odzyskiwali zdrowie w takich okolicznościach chorzy na:

 
 • stwardnienie rozsiane
 • zespół chronicznego zmęczenia
 • toczeń (lupus)
 • wszelkiego rodzaju uczulenia
 • schorzenia sercowo - naczyniowe
 • choroby nerek
 • depresję
 • zaburzenia układu immunologicznego
Przeprowadzone w ostatnim czasie badania wykazały, że rtęć pochodząca z plomb amalgamatowych potrafi spowodować takie zmiany bakterii, że stają się one odporne na działanie antybiotyków (m.in. tetracyklinę, ampicylinę, streptomycynę, chloramfenikol, sulfonamid - sulfatiazynę).

Niszczące działanie tego metalu jest bardzo wolne. Po otrzymaniu większej dawki pierwsze objawy występują dopiero po 4 - 5 tygodniach:

 
 • drętwienie palców
 • ślepota
 • uszkodzenie żołądka przewodu pokarmowego
 • ostre stany niewydolności nerek
a nawet...

 
 • psychozy
Skutki ciężkich zatruć są niestety trwałe. Mogą być nimi zakłócenia w koordynacji ruchu, głuchota i inne.

Czy wiesz, że...

W książce Garcilaso de la Vega, która ukazała się w 1609 roku w Lizbonie, czytamy:
"Królowie Inków wiedzieli o rtęci i zachwycali się jej ruchliwością, lecz nie wiedzieli co z nią lub za jej pomocą można zrobić, gdyż nie znajdowali pożytku z jej wykorzystania. Wkrótce zauważyli jednak, że wyrządza ona szkody tym, którzy się nią zajmowali. Z tych też względów zakazali prawem jej wydobywania, a nawet mówienia o niej".

W 1963 roku specjalna Komisja Ministerstwa Kultury Związku Radzieckiego dokonała sekcji zwłok Iwana Groźnego w Soborze Archangielskim w moskiewskim Kremlu.
W jego kościach stwierdzono duże ilości rtęci. Skąd się w nich wzięła ?
Najprawdopodobniej ze wschodnich mazideł, których car używał przeciw "bólom w kościach". Może to zatrucie rtęcią powodowało wybuchy nieokiełznanego gniewu graniczących z obłędem ataków Iwana Groźnego ? - konkludowali uczeni.

Grypa tuż, tuż...

Ponieważ od kilku tygodni na kontynencie europejskim szaleje grypa podpowiadam, że w ofercie CaliVita International mamy doskonałe produkty, które mogą zabezpieczyć przed zachorowaniem, bądź przyspieszyć powrót do zdrowia. W tej sytuacji należy wziąć pod uwagę przede wszystkim preparaty zawierające naturalną witaminę C (C - Plus, C 500 oraz dla młodszych dzieci - Lion Kids C - do końca lutego jest produktem miesiąca czyli kupując 2 opakowania płacisz 10 % mniej), Garlic Caps (olejek czosnku chińskiego z dodatkiem pietruszki) i Virago (ziołowy zestaw radzący sobie zarówno z opryszczką jak i wieloma odmianami wirusa grypy). Jeśli już zdarzyło Ci się zachorować i w dodatku zażywałeś antybiotyk, jak najszybciej postaraj się uzupełnić zniszczoną florę bakteryjną jelita kapsułkami AC-Zymes.

Uwaga, uwaga !!!

Już za kilka dni nowy serwis internetowy poświęcony problemom zdrowotnym powodowanym przez drobnoustroje chorobotwórcze:
bakterie, wirusy i grzyby.

Z życzeniami udanej walki z intruzami oraz skutecznego unikania wirusa panoszącej się grypy