Jaki sens ma modna
w ostatnich latach analiza włosa ?


prześledźmy ciekawy przypadek:

Analiza włosa pewnej kobiety wskazywała na to, iż w swoim organizmie ma zdecydowanie nadmierną, toksyczną wręcz ilość wapnia. Jednak dolegliwości (poważne schorzenia kręgosłupa, rwa kulszowa), na które cierpiała od dłuższego czasu świadczyły, że cierpi ona na niedobór tego życiodajnego pierwiastka.

Z jednej strony nadmiar, z drugiej brak ?

Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oba zjawiska dotyczą przecież tego samego organizmu (!).

Problem nie leży w samej analizie. Polega natomiast na tym, że wynik takiego badania może nie zostać właściwie zinterpretowany. Historia omówiona powyżej świadczy o tym, że organizm pozbywał się nadmiernej ilości trudno przyswajalnego (dlatego toksycznego) wapnia i wyrzucał go do włosów.

Ważne jest by zdawać sobie sprawę z tego, iż w organizmie znajdują się dwa rodzaje wapnia: te absolutnie niezbędne i te, które po zużyciu powinny opuścić organizm, by mógł funkcjonować właściwie i bez zakłóceń.

Słów kilka o hiperkalcemii.

Hipercalcemia to nadmiar wapnia w organizmie będący wynikiem zaburzenia przemiany materii (o podłożu trawienno - jelitowym). Określa się ją na podstawie zbyt dużej ilości wapnia w krwioobiegu; tego minerału może jednak brakować w jednym z organów, co spowoduje poważne konsekwencje zdrowotne.

  • Jak myślisz jakie w tej sytuacji będą zalecenie lekarza ?
  • Zdaje się, że masz rację. Jeden zaleci mimo wszystko preparat wapniowy (niestety bez magnezu) inny natomiast (o zgrozo !!!) picie mleka.
  • Niestety, ani pierwszy, ani drugi nie będzie miał racji.

Do niełatwego, aczkolwiek ogromnie ciekawego i wartego szczególnej uwagi tematu mleka wrócimy wkrótce. Zanim to jednak nastąpi już teraz zachęcam zwłaszcza osoby z grupą krwi "0" i "A" do bezwzględnego zaprzestania spożywania zabójczego (powodującego wbrew obiegowym, niczym nie uzasadnionym opiniom i co gorsza hasłom reklamowym typu "Pij mleko, będziesz ... .", niewyobrażalne skutki rujnujące Twoje zdrowie) nabiału i jego przetworów.

A każdemu kto ma problem podobny do opisanego powyżej lub po prostu nie przyswaja wapnia jak należy, polecam doskonały preparat wapniowo - magnezowy (spełniający wszystkie warunki wysokiej przyswajalności i maksymalnego wykorzystania przez organizm) czyli Strong Bones, o którym nieco więcej tu ...

http://poland.calivita.com/?action=TermekReszlet&TermekId=46

Koszt dziennej suplementacji to zaledwie:
36 groszy (w opak. 100 kaps.) lub nawet tylko 29 (w opak. 250 kaps.).

Profit to korzyść. A czym jest PROFIlakTyka ?

Z życzeniami czerstwego zdrowia i samych korzyści płynących z profilaktyki