Na biesiadny stół
czyli
o produktach, które skutecznie uchronią organizm
przed obciążeniem zbyt obfitą ilością pożywienia.

Wydanie specjalne - "Madejówkowe"

  1. Co na biesiadny stół ?
  2. Letnie promocje w CaliVita Int.
  3. Nasz KONKURS z nagrodami.

Ad.1.

Jesteśmy aktualnie w samym środku kalendarzowego lata, z czym jak wiadomo wiążą się liczne trwające krócej czy dłużej wojaże. Jeśli w tym roku znów nie udało Ci się zrealizować wymarzonej podróży do egzotycznego kraju, to zapewne przynajmniej odpoczniesz na łonie przepięknej polskiej natury. Jeśli z jakiegoś powodu trzeba było przełożyć urlop na inne miesiące, mimo to, częściej niż zwykle weźmiesz udział w wypadzie za miasto, który miło będzie wspominać przez cały rok. Bez względu na to czy masz szczęście i wyjątkowo sprzyja Ci dość kapryśna w naszym klimacie aura, czy też na większość dni urlopu niezbędna będzie przeciwdeszczowa kurtka, musisz coś jeść i jak to stało się od kilku lat dość powszechnym również w Polsce obyczajem, nierzadko sięgniesz po solidny kawałek grillowanego mięsa czy innego podobnego letniego "specjału".

Jak sugeruje podtytuł, my również wzięliśmy udział w świętowaniu pełni lata organizując dla entuzjastów preparatów z oferty CaliVita Int. imprezę, nazwaną przez nich samych na tegorocznym Balu Zdrowia, który odbył się 30 stycznia w Szczecinie - Madejówką (od naszego nazwiska rzecz jasna).
Po wyróżnieniach, zmaganiach w sportowych konkurencjach, przy ognisku i dźwiękach kapeli do białego rana trwały śpiewy i tańce.
Główną i najważniejszą pozycją w menu była oczywiście (jak na leśną biesiadę przystało) dziczyzna, ale co najważniejsze, na stołach znalazły się produkty, które są w stanie nie tylko w takich okolicznościach, odciążyć mocno przesilony układ trawienia. Znalazły się tam dwa spośród tych, które koniecznie trzeba mieć w takiej sytuacji pod ręką.
Były to:

Triple Potency Lecithin - preparat, który pomaga w przyswojeniu większej niż zwykle ilości pożywienia. Kapsułka do każdego posiłku zawierającego tłuszcze to doskonałe rozwiązanie w szczególności dla osób z niedomagającą wątrobą oraz prawdziwy ratunek dla tych, które nie mają już woreczka żółciowego, a chcą bez ograniczeń korzystać z obfitości "biesiadnego stołu".

i Meal Time czyli enzymy trawienne, które wspierają organizm w uporaniu się z dużą ilością ciężkostrawnych "rozkoszy" stołu.

Po bardziej szczegółowe informacje o tym pomocniku Twojego układu pokarmowego sięgnij tu:
http://www.zdrowiejelit.pl/index2.php?menu=produkty&podm=mealtime

Produkt ten świetnie radzi sobie z trawieniem białka, natomiast bardziej kompleksowymi preparatami wspomagającymi są Digest Easy, i najnowszy produkt na rynku europejskim czyli Digestive Enzymes.

Poniżej,
na podstawie fragmentu artykułu zamieszczonego w lipcowym CaliNews`ie,
krótko o ostatnim z nich.

Dlaczego Digestive Enzymes jest tak skuteczny?

"Ponieważ zawiera odpowiednio dobrany kompleks enzymów trawiennych. Mieszanina enzymów trzustkowych, w połączeniu z pepsyną, papainą i bromelainą z ananasa, rozkładają białka na aminokwasy.
Z kolei lipaza rozkłada tłuszcze, a amylaza czyni to samo z węglowodanami. To wszystko znajduje się w jednej tabletce. Dodatkowo, kurkuma i nasiona kopru pobudzają trawienie, chronią wątrobę oraz zapobiegają wzdęciom. Betaina przywraca właściwy poziom soków trawiennych, a kwas glutaminowy pomaga w oczyszczaniu organizmu. Stosowanie tego środka nie tylko pozwoli Ci na gastronomiczne szaleństwa, ale również ochroni Twoje zdrowie. Naukowcy są zgodni, że enzymy zawarte w surowych, nie przetworzonych produktach spożywczych, wystawionych na działanie temperatur, powyżej 47°C ulegają rozpadowi. Brak enzymów w pożywieniu oznacza, że nasz system immunologiczny staje się słabszy, bardziej podatny na działanie bakterii i wirusów. W efekcie częściej chorujemy i szybciej się starzejemy".


Liver Aid natomiast, to produkt szczególnie ważny jeśli podczas przyjęcia różnorodne i ciężkie pokarmy obficie zakrapianealkoholem. Wówczas wątroba, zajęta neutralizowaniem "procentów" nie jest w stanie zająć się jednocześnie toksynami pochodzącymi z pożywienia.

Znacznie więcej informacji o działaniu niezwykle ciekawego i bardzo przyjaznego Twojej wątrobie,
narażonej nie tylko na obciążenie nadmiarem pokarmu i alkoholem, produktu zajdziesz tu:

Poza już wymienionymi, są także produkty, w które warto zaopatrzyć się nie tylko przed przyjęciem obfitującym w duże ilości smacznych potraw. Również na co dzień dobrze jest mieć je w kuchni:

Nopalin, którego tabletka popita szklanką letniej wody przed posiłkiem, usprawni skutecznie pracę jelit, a dla diabetyków (1/2 godziny wcześniej) dodatkową korzyścią będzie to, że unikną wzrostu poziomu cukru do niebezpiecznych wartości.

Więcej o nim tu:
http://www.zdrowiejelit.pl/index2.php?menu=produkty&podm=nopalin

Dzięki zażytym na początku posiłku dwóm tabletkom preparatu Cholestone, za sprawą wiążących nadmiar dostarczonego z pożywieniem tłuszczu, pektyn z jabłek (występujących tu obok oleju lnianego, witamin C i E, chromu, lecytyny i czosnku) do krwi przedostanie się go znacznie mniej.

Czy wiesz, że ...

Podczas pierwszej wojny światowej biegunki dziesiątkowały tkwiących miesiącami w okopach żołnierzy. Pewnego dnia, mimo zakazu, grupa wygłodzonych wojaków najadła się niedojrzałych, zielonych jabłek. Kilku subordynowanych oparło się pokusie. Okazało się, że ci którzy jedli jabłka przeżyli. Inni nie.

Relacja pochodzi z wykładu prof. Walentego Hartwiga
wygłoszonego wiele lat temu do studentów medycyny i młodych lekarzy

We wszystkich odmianach jabłek jest dużo błonnika, bez którego nie jest możliwe prawidłowe funkcjonowanie jelit, a jeśli ten organ nie pracuje prawidłowo, nie można mówić o zdrowiu (preparaty z błonnikiem to Nopalin i Cholestone).

Ad.2.

Ważna informacja:

Nie przypadkiem na okres letniego biesiadowania CaliVita Int. przygotowała promocję, w której właśnie produktem lipca i sierpnia jest obok spalaczy tłuszczu, Liver Aid. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na zakup dwóch opakowań, otrzymasz gratis Rhodiolin (60 kapsułek), który z kolei będzie niezastąpiony po powrocie do pracy, zwłaszcza gdy szef bądź Twoi współpracownicy szczególnie "starannie" i często dbają o to, by poziom Twoich hormonów stresu utrzymywał się na odpowiednio wysokim poziomie.

Ad.3.
O działaniu produktów z oferty CaliVita nie trzeba nikogo przekonywać, o czym świadczą wielotysięczne już rzesze ich zwolenników. Często jednak zdarza się tak, że informacje o poprawie swojego stanu zdrowia zatrzymują wyłącznie dla siebie nie zdając sobie sprawy, że popełniają tzw. grzech pustynny.
Jeśli o nim dotąd nie słyszałeś, spieszę z wyjaśnieniem.
Taki niewybaczalny grzech popełnia osoba, która wie, gdzie na pustyni znajduje się źródło czystej wody, a nie dzieli się tą wiedzą z innymi spragnionymi. Taki "grzech" popełnia również wielu konsumentów naszych produktów, którym pomogły w powrocie do zdrowia, ale być może z braku czasu, jakoś nie mieli dotychczas możliwości podzielić się tym z innymi.

Żeby uchronić naszych klientów przed owym "pustynnym grzechem", zrodził się pomysł tego konkursu.

Spośród nadesłanych relacji wybierzemy trzy, a ich autorzy otrzymają od nas jako nagrodę atrakcyjne produkty. Autor najciekawszej (prawdziwej oczywiście historii) otrzyma Ocean 21 (cena klubowa produktu to 45 euro).
Druga osoba zostanie nagrodzona preparatem skutecznie radzącym sobie z nadwagą (mowa o TrimeX` ie - w cenie klubowej można kupić go za 33 euro). Do trzeciego Klubowicza, który nadeśle historię swoją lub bliskiej osoby, której pomogły preparaty, powędruje VitalMan lub VitalWoman - do wyboru przez osobę zainteresowaną (cena 13 lub16 euro).
Nagrodą pocieszenia dla wszystkich autorów będzie preparat C - Plus

Wszystkie natomiast zostaną zamieszczone w naszym Rejestrze przypadków znajdującym się tu:

Z życzeniami by układ trawienny zamiast przysparzać kłopotów,
jeszcze wiele długich lat sprzyjał Twojemu zdrowiu

i oczywiście głównej wygranej w naszym konkursie


Więcej informacji na temat zdrowej diety na www.grupakrwi.pl
Internauci, którzy chcą otrzymywać
Nieregularny Nie - Codziennik " Zdrowie dla Ciebie"
drogą elektroniczną, proszeni są o deklarację poprzez wpisanie swojego adresu e - mail (w menu: subskrypcja) na jednej ze stron:

www.zdrowiejelit.pl
www.zdrowiebezrecepty.pl
www.intruz.pl

W przygotowaniu: www.zdrowiedlaciebie.madejska.pl